Terapia Kręgosłupa


Terapia manualna kręgosłupa, zgodnie z nazwą, polega na leczeniu ręcznym-manualnie. Stosowana jest od tysięcy lat, przybierając różne formy. Jednym z lekarzy starożytności stosujących terapię ręczną był Hipokrates. Współcześnie została doceniona przez wielu uznanych fizjoterapeutów i lekarzy, którzy posiadając klasyczną wiedzę medyczną, odkryli wspaniałe efekty, jakie daje stosowanie tej naturalnej metody. Skutecznie działa tam, gdzie klasyczna medycyna nie przynosi skutków, jednak z pewnością jej nie zastępuje.

Terapii tej powinna być poddana większość osób dorosłych, ale także dzieci i młodzież, ponieważ niewielkie zablokowania, łatwe do korekcji, z czasem pogłębiają się, powodując poważne schorzenia.

Celem terapii jest usunięcie przyczyny powstawania bólu i innych dolegliwości spowodowanych zaburzeniami układu ruchu. Obciążenie, ucisk, zaburzenie przepływu. Terapeutka diagnozuje chorobę wykonując kolejno czynności: obserwuje ustawienie ciała pacjenta oraz sposób chodzenia. Następnie podczas wywiadu ustala okoliczności powstania schorzenia oraz ustala program terapii biorąc pod uwagę przeciwwskazania (jeśli takie występują). W gabinecie Manual-Art szczególną uwagę zwraca się na komfort pacjenta, ponieważ rozluźnienie mięśni jest kluczowym elementem terapii. Kontakt z pacjentem i wyczulenie uwagi na Jego/Jej odczucia są tu bardzo istotne.
Podczas terapii oddziaływanie na zaburzenia czynnościowe układu ruchu następuje poprzez stosowanie metod terapii tkanek miękkich na przemian z działaniem na układ kostny. Dlatego rozluźnienie mięśni i powięzi umożliwia odblokowanie stawów. Jest to działanie krok po kroku w zgodzie z potrzebami pacjenta.