O terapeutce


Podczas pracy z pacjentem opieram się na rzetelnej wiedzy z zakresu anatomii, biomechaniki oraz fizjologii człowieka, ale każdą pacjentkę/pacjenta traktuję indywidualnie. Dostosowuję sposób terapii nie tylko do rodzaju schorzenia, ale przede wszystkim do człowieka. Zwracam bardzo dużą uwagę na kontakt z pacjentem i zrozumienie całości przyczyn, które wywołały zaburzenie. Postępując w ten sposób, tworzę indywidualny program terapii.

Jestem mgr Fizjoterapii, studia ukończyłam na AWF-ie w Krakowie. Od 2007 roku specjalizuję się w terapii bólów spowodowanych schorzeniami w obrębie kręgosłupa.

Podczas prowadzenia warsztatów ceramicznych od 2009 roku, dla dzieci i dla dorosłych, obserwuję dobroczynny wpływ formowania gliny na samopoczucie i zdrowie człowieka. Tworzenie ceramiki jest jedną z dziedzin terapii ekspresyjnych, czyli terapeutycznej ekspresji przez sztukę. Także inne terapie ekspresyjne uważam za niezwykle korzystnie oddziałujące na zdrowie (śpiew, taniec swobodny, granie na bębnach), ponieważ dzięki nim człowiek może np.: na bieżąco odreagować stres, ale także zaglądnąć w siebie i kreować swoje szczęśliwe życie.

mgr Ewa Szlachetka-Depak

tel: (0) 696 753 721
e-mail: kontakt@manual-art.pl